مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید - 7 اسلاید

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید - 7 اسلاید

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید

 اگر مثبت بیاندیشیم، از نتایج مثبت فکر خود لذت خواهیم برد؛ درحالی‌که منفی اندیشی، نتایجی را به‌دنبال خواهد داشت که مورد پسند ما نیستند.

فکرهای مثبت و منفی می توانند نقش پیش گویی های فردی را بازی کنند؛ در واقع ممکن است آنچه که انتظارش را دارید، به حقیقت بپیوندد. اگر همواره باخود بیاندیشید که کار را خراب خواهیدکرد، احتمالاً هنگام انجام کار به اندازه کافی برای موفقیت تلاش نمی کنید؛ حمایت دیگران را برای انجام کار بدست نمی‌آورید و ارزش نتایج را آن‌طور که باید درک نمی¬کنید.

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید

 

درحالی‌که مثبت اندیشی، فعالیت ها و نتایج مثبت را به‌دنبال خواهدداشت. اگر به خود و اطرافیانتان باور و امید داشته باشید؛ تمام تلاش و سرمایه خود را صرف خواهیدکرد تا ثابت کنید که مثبت اندیشی شما موجه است. همچنین به دیگران انگیزه میدهید تا با تلاش خود به شما کمک کنند. بنابراین، احتمال دستیابی به نتایج سودمند و مهم را افزایش میدهید.

در نتیجه این موارد؛ افراد مثبت اندیش، شادتر و سالم تر از افراد منفی نگر هستند و بیش‌تر از آن‌ها؛ لذت دستیابی به یک موفقیت را درک می کنند. تفاوت اصلی این دو گروه در شیوه تفکر آن‌ها و البته چگونگی تفسیر اتفاقات پیرامون آن‌ها، خلاصه می شود.

 

پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید

 

پس شما در مورد شکست یا موفقیت خود چگونه می اندیشید؟ آیا از یک الگوی فکری قابل پیش بینی برخوردار هستید؟ با استفاده از ابزار زیر میتوانید به پاسخ این سؤالها پی ببرید:

از آزمون (پرسشنامه) برای شناسایی شیوه تفکر (مثبت یا منفی) خود استفاده کنید. (جداول مربوط به پرسشنامه و تفسیر آن در بخش محتوای مکمل موجود است)

نخستین گام برای تبدیل منفی اندیشی به مثبت اندیشی آن است که اصلاً از وجود این عادت بد آگاه شوید. بسیاری از ما حتی نمی دانیم که به این عادت بد گرفتار شده ایم.

این نمونه را درنظر بگیرید:"صبح هنگام ورود به مترو با فردی برخورد می کنید و رفتار مناسبی با شما ندارد. نگهبان شرکت به شما سلام نمی کند، پس باید کاری کنید که از عمل خود پشیمان شود! امروز شنبه است و طبق معمول باید مشکلات اول هفته را بر دوش بکشید پس به آبدارچی می گویید که برای شما یک لیوان بزرگ قهوه درست کند! به محض ورود به دفتر خود، منشی را می بینید و با خود می گویید: ای وای! شروع شد! اولین گرفتاری امروز! ".

اگر تنها با خواندن مطلب بالا، حس بدی پیدا کردید؛ پس تصور کنید که این رفتار چه بلایی می¬تواند بر سر آرامش¬فکری شما بیاورد. از خود بپرسید که آیا شما هم در زندگی شخصی و کاری خود این‌گونه رفتار می کنید؟

 

دکتر مارتین سلیگمن که به‌عنوان تأثیرگذارترین روانشناس آمریکا شناخته میشود؛ پژوهش های فراوانی در حوزه الگوی تفکر انجام داده است. در واقع او نگاه ویژه ای بر تأثیرات مثبت اندیشی و منفی اندیشی بر زندگی و موفقیت افراد، داشته است. او وقایع را از سه جنبه: دوام، فراگیری و شخصی سازی؛ بررسی می‌کند؛ به‌گونه ای که افراد خوش بین در یک سوی طیف و افراد بدبین در سوی دیگر طیف حاصل از این بررسی قرار خواهندگرفت. در پرسشنامه ارائه شده به این جنبه ها توجه شده است:

 

 1. دوام (در عبارات 3، 4، 9 و 11)

امتیاز شما از 20:..........

امتیاز شما در این موارد نشان میدهد که به هنگام مواجه شدن با یک اتفاق؛ تا چه میزان آن را پایدار یا موقتی می دانید. امتیاز پایین یعنی شما حوادث تلخ را همیشگی می دانید و امتیاز بالا یعنی شما از اعتماد‌به‌نفس بالایی برای تغییر شرایط بد و بازگرداندن شرایط مطلوب، برخوردارید. برای نمونه:

 • بدبین: شغلم را ازدست دادم و هرگز شغلی به این خوبی پیدا نخواهم کرد.
 • خوش بین: شغل خود را از دست دادم. شکر خدا فرصتی به‌وجود آمد تا به‌دنبال شغل های بهتر بگردم!

 

 1. فراگیری(در عبارات 2، 5، 6، 7 و13)

امتیاز شما از 25:..........

امتیاز شما نشان میدهد تا چه اندازه معتقدید که تنها عواملی در این موقعیت خاص، باعث بروز مشکل شده¬اند؛ نه¬اینکه این مشکلی فراگیر در همه ابعاد کار شما میباشد. امتیاز کم یعنی شما باور دارید که در صورت بروز یک مشکل در یک حوزه یا محل خاص، آن مشکل را در تمام جنبه¬های زندگی شخصی یا کاری خود تجربه خواهیدکرد. برای نمونه:

 • بدبین: شغلم را از دست دادم. همه شرکت ها همین‌گونه رفتار می کنند؛ آن‌ها فقط به فکر پول و سودآوری هستند. اصلاً نمی دانم چرا انرژی خود را برای آن‌ها هدر دادم!
 • خوش بین: شغلم را از دست دادم. برای شرکتم متأسفم که باید برای بقا در شرایط رقابتی کنونی دوباره مهارت های جدیدی فرابگیرد. خوشبختانه من قابلیت هایی پیدا کرده بودم که آن‌ها را به سازمان بهتری خواهم برد.
  1. شخصی سازی(در عبارت‌های 1، 8، 10، 12 و 14)

  امتیاز شما از 25:..........

  امتیاز شما نشان می دهد که تا چه اندازه، نتایج کار را ناشی از خود و رفتارهای خودتان می¬دانید؛ نه از عوامل بیرونی که بر شما اثرگذاشته اند. امتیاز کم یعنی شما خودتان را برای مشکلات و اتفاقات بد سرزنش می کنید و بدنبال سایر عوامل نیستید. برای نمونه:

  • بدبین: من شغلم را از دست دادم. اگر کارمند خوبی بودم؛ حتماً آن‌ها کار دیگری را به من می‌سپردند.
  • خوش بین: من شغلم را از دست دادم. هرآنچه در توان داشتم به‌کارگرفتم؛ اما آن‌ها نمی توانستند از مهارت های من به‌خوبی استفاده کنند.

   

  بازطراحی شیوه تفکر

  پاسخ شما به آزمون ارائه شده نشان می دهد که تا چه اندازه فردی مثبت اندیش یا منفی اندیش هستید. همچنین نتایج این آزمون؛ نقطه آغاز خوبی برای درک افکارتان و تأثیر آن‌ها بر زندگی شخصی و کاری شما می باشد.

  زمانی‌که از شیوه تفکر خود، آگاهی داشته باشید؛ هم میتوانید بر موقعیت ها و افکار مثبت تمرکز کنید تا از مزیت آن‌ها بهره مند شوید و هم میتوانید به بازطراحی موارد منفی بپردازید. هدف این است که مثبت‌اندیشی را در خود تقویت کنید تا در هر شرایطی از آن استفاده کنید و یک تلاش آگاهانه برای شناسایی فرصت ها داشته باشید نه فقط درنظر گرفتن موانع موجود.

  بنابراین به نمونه اول خود بازمیگردیم؛ اگر شما سلام نکردن نگهبان را به‌عنوان یک عمل عمدی و از روی ناراحتی بدانید، واقعاً منطقی نخواهد بود. شاید مشغول انجام کاری بوده یا هنگام ورود شما چیز دیگری توجه او را به خود جلب کرده بود. آیا شما به او سلام کردید؟ شاید اصلاً امروز حال خوشی نداشته است. این موارد؛ دلایل منطقی تری برای سلام نکردن او، به شما ارائه می کند

  متن فوق تنها سه اسلاید از پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید است؛

  برای دانلود کل پاورپوینت آیا شما مثبت‌ اندیش هستید یا نگرش منفی دارید از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 20,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Are-You-a-Positive-or-Negative-Thinker_2103785_9937.zip2.3 MB